گزارش کوتاهی ازبرگزاری سمینار ضد تروریسم در آمستردام     

کميته برگزاری سمينار آمستردام، پانزدهم سپتامبر دوهزار و پنج

     

روز دوشنبه 12 سپتامبر،سمیناری توسط کانون ضد تروریسم  در محل معروف "رود هود " شهر آمستردام برگزار گردید .

در این سمینار تعدادی از اعضای کانونهای فرهنگی- سیاسی، از کشورهای مختلف و همچنین تعدادی از خبرنگاران و مسئولین مملکتی، حضور بهم رسانده بودند.

ابتدا آقای مسعود جابانی اهداف برگزاری سمینار را شرح داد و از همکاری مالی " اما پلین فوندز" تشکر نموده و سپس  برنامه سمینار را اعلام و به معرفی سخنرانان پرداخت.

در این سمینار یک فیلم نیم ساعته در رابطه با انفجار ساختمانهای دوقلوی نیویورک و اهداف تروریست ها از حرکات تروریستی به کارگردانی آقای میلاد آريايي به نمایش گذاشته شد.

 اقای مسعود خدابنده  که از انگستان به این سمینار دعوت شده بودند ، سمینار را با سخنان کوتاهی در مورد شیوه های غیرقانونی  ومغایر معیارهای حقوق بشرگروه های تروریستی ،که در سراسر دنیا نقاط مشترک بسیاری دارند ، افتتاح نمودند.

 اقای قادر عبدالله بعنوان نویسنده دعوتی ، سخنران اول سمینار بود که نظرات خود را پیرامون تروریسم در اروپا بیان نمود و خاطرنشان نمود که تروریسم در اروپا هیچگونه ربطی بما خارجیان ندارد و زائیده  خود کشورهای غربی میباشد.

خانم یودیت خبرنگار روزنامه "تراو" سخنران بعدی بود که مطالبی را ازمیان موضوعات کتابش، که در اکتبر منتشر میگردد انتخاب نموده و برای حاضرین قرائت نمود. مطالب کتاب تحقیقی  و مصاحبه های بسیار آموزنده ای، که با اعضای جداشده انجام گردیده، این کتاب  350 صفحه ای را،بسیار با ارزش نموده است .

 خانم شریدا محمد یوسف  گزارشگر و مفسر تلویزیون ویژه مسلمانان درهلند بنام "مسلم ام روپ" از شانتاژ و تهدید های مجاهدین در زمان پخش برنامه ای از اعضای جداشده ،پرده برداشت. پس از آن ریشه ها و بنیانگزاران تروریسم جهانی رابه اختصار تشریح نمود.

پس از آن میزگردی توسط خانم "آن" مقیم انگستان  و اقای عسگری زاده بعنوان کسانیکه در اوج آرمانگرائی، جذب سازمان تروریستی مجاهدین قرارگرفته بودند، برگزار گردید . در این میزگرد  حاضرین در سالن ، بویژه یکی از مسئولین دادگستری هلند و مسئولین پناهندگی  سوالاتی مطرح نمودند که خانم "آن" و اقای عسگری زاده به آن پاسخ دادند.

برنامه بعدی، شامل دیدارازنمایشگاه پوستروکتاب و طرح میشد که در محل دیگری که با فرشهای زیبای ایرانی تزئین گردیده بود، به نمایش در آمده بود . در این نمایشگاه خانم صدیقه زرینگام  با طرح های فوق العاده چشمگیرشان، مورد توجه حاضرین قرار گرفتند .یکی از طرح های ایشان طرحی از یک پدر، مادر و کودکی بود که هیچکدام  قلب نداشتند. " نمودی از دزدیده شدن عشق و احساس توسط فرقه های تروریست "

پس از دیدار از نمایشگاه، نوبت به هنرنمائی  دو جوان هنرمند ایرانی آقای بابک کامکارو دوست هنرمندشان بود که به  مدت یکربع قطعه ای با تار و تمبک اجرا نمودند، که مورد استقبال بسیار قرار گرفت.

پایان بخش برنامه سمینار معرفی کتاب "سکت " بود که توسط نویسنده کتاب آقای مسعود جابانی که بزبان هلندی انتشار یافته است، به اجرا در آمد و شرح مختصری  نیزاز محتوا و اهداف کتاب به علاقمندان داده شد .

برنامه در ساعت 18 با تقدیم دسته گلی به مهمانان سخنران بپایان رسید.

در اینجا جا دارد که از همکاری و حضور تمامی دوستان شرکت کننده در این سمینار کمال تشکر را بنمائیم .

" کمیته برگزاری سمینارآمستردام ، علیه تروریسم"

متفرقه!!

قابل ذکر است که طبق معمول مجاهدین با نوشتن نامه ای برای مسئولین مملکتی و همچنین مسئول روزنامه ها سعی در جلوگیری از اجرای سمینارنمودند . همچنین در نظر داشتند که با اسامی جعلی ، وارد سالن شوند و آنجا را بهم بریزند که خوشبختانه با هوشیاری انتظامات سالن ، طرحشان با شکست مواجه گردید .

در این رابطه به اطلاعیه ای که در سایت ایران افشاگر !! ویژه مجاهدین آمده است توجه فرمائید .